Один из лучших списков книг для предпринимателей

Вже багато написано на цю тему. Все ще збираєте такі списки? Тоді час зупинитися і вибрати собі хоча б одну книгу! Ніколи не недооцінюйте можливість дізнатися про досвід і висновки тих, хто вже пройшов певний шлях, мав і успіхи і поразки і готовий був цим досвідом поділитися.

Це допоможе вам також з різних сторін подивитися на ту ситуацію і той бізнес, в якому ви перебуваєте. Розширюйте своє бачення, і тоді ви зможете розширювати свій бізнес.

Представляємо Вашій увазі 10 кращих книг на думку WebFox:

1. Майк Мікаловіц «Метод тикви»

Ця книга відкриє підприємцям очі на багато речей, змусить зрозуміти, чому так важливо приділити увагу хорошим клієнтам і відсіяти поганих.

Про автора: свій перший бізнес Майк Мікаловіц заснував в молодому віці. Підприємницька діяльність автора розпочалась з продажу свого першого стартапа. Майк Мікаловіц відомий багатьом підприємцям, адже він не просто автор книги, а й володар багатьох нагород, наприклад, «Молодий підприємець року».

Майк Микаловиц «Метод тыквы»

2. Кріс Макгофф «Мистецтво управляти»

Книга читається на одному диханні, її можна вивчити за один день. «Мистецтво управляти» розповість про 46 основних принципах керівника. Вчить, як правильно управляти співробітниками, що потрібно робити, а що категорично не можна. Вона ідеально підходить для тих керівників, які хочуть налагодити відносини всередині колективу, вести успішний бізнес і залишатися особистістю, яку поважають.

Про автора: Кріс Макгофф не тільки талановитий автор, але і грамотний професор в школі державної політики Мерілендського університету. Свого часу він створив успішну консалтингову компанію The Clearing, яка допомогла Світовому банку, Організації Об’єднаних Націй, уряду США та це далеко не весь список клієнтів.

Крис Макгофф «Искусство управлять»

3. Джим Коллінз «Від хорошого до великого»

Джим Коллінз провів дослідження роботи 15 компаній протягом багатьох років і зрозумів, як будь-яка компанія може стати великою і розвивається. Прочитавши цю книгу, можна знайти відповіді на питання про те, чому одні компанії швидко виходять на новий рівень і займаються успішною діяльністю, а інші хоч як не намагалися “виринути” з кризи, залишаються аутсайдерами.

Джим Коллинз «От хорошего к великому»

4. Джим Коллінз «Великі за власним вибором»

Джим Коллінз написав цю книгу після дослідження компаній в період економічної кризи. Він зрозумів, чому деякі компанії швидко здають позиції і розпадаються, а інші, не дивлячись на жорсткі економічні умови, знаходять способи вижити і впевнено рухатись по наміченим планам.

Про автора: Джим Коллінз – популярний бізнес-тренер, консультант, підприємець і дослідник з Америки. На його рахунку написання і випуск не однієї бізнес-книги. Ці видання стають справжнім бестселером. Він зміг відкрити лабораторію менеджменту в місті Боулдер і не припиняє дослідницьку діяльність.

Джим Коллинз «Великие по собственному выбору»

5. Тоні Шей «Доставляючи щастя»

Тоні Шию розповість, як йому вдалося створити успішний інтернет-магазин, в якому є не тільки задоволені клієнти, а й щасливі співробітники. Книга про те, як отримати від роботи задоволення і при цьому задовольняти потреби клієнтів.

Про автора: Тоні Шей називають генієм підприємницької діяльності. Ще з дитинства він зауважив свої підприємницькі здібності. Він є директором популярної інтернет-компанії Zappos. Ця талановита людина зуміла створити рентабельний інтернет-магазин, який 6 років тому викупили за 1,2 мільярди доларів.

Тони Шей «Доставляя счастье»

6. Іцхак Адізес «Управління життєвим циклом корпорації»

Про те, як вчасно помітити труднощі в компанії і легко їх подолати. Автор виділив нормальні труднощі, що дозволяють не боятися переходити на новий рівень, а також аномальні труднощі, які заважають рухатися далі і найчастіше через них компанії стають банкрутом.

Про автора: протягом всього свого життя Іцхак Адізес активно співпрацював з багатьма світовими комерційними організаціями. Він є експертом в області підвищення ефективності підприємницького бізнесу. Працював викладачем в декількох престижних університетах.
Ицхак Адизес «Управление жизненным циклом корпорации»

7. В. Чан Кім і Рене Моборн «Стратегія блакитного океану»

Книга про те, як залишатися конкурентоспроможними, знайти свою справу і займатися нею з максимальним успіхом, долаючи труднощі і знаходячи нові стратегії. Автори книги порівнюють ринок з океаном і роблять акцент на тому, що підприємцям краще створити свій власний океан і долати труднощі в ньому, ніж боятися тонути в загальному океані з конкурентами.

Про автора: ім’я В. Чан Кіма, мабуть, у всіх підприємців на устах. Є одним з найвідоміших і успішних бізнес-консультантів світу. Він професор, радник різних міжнародних організацій. На сьогоднішній день Чан Кім член Євросоюзу з консультативними функціями. Був премійований за відмінну роботу в бізнес сфері.

Рене Моборн – професорка, науковець. За своє життя вона написала безліч корисних статей для бізнесменів і вони були надруковані в сотнях популярних світових виданнях.

В. Чан Ким и Рене Моборн «Стратегия голубого океана»

8. Річард Бренсон «Оголений бізнес»

Автор Бренсона створив дуже цікаву книгу. Багато підприємців просто обожнюють його книги в тому числі і цю. У книзі «Оголений бізнес» він розкриває ключові принципи підприємницької діяльності, вказує на можливі успіхи і невдачі, вчить грамотно працювати з командою, інвесторами і партнерами.

Про автора: Річард Бренсон посідає сьоме місце в списку найбагатших людей Великобританії. Він власник корпорації “Virgin”. Сьогодні він популярний бізнесмен, незважаючи на те, що перші його підприємницькі спроби були досить невдалими.

Ричард Брэнсон «Обнаженный бизнес»

9. Джек Уелч «Переможець»

Ім’я Джек Уелч у багатьох підприємців на слуху. Цей автор допоможе дізнатися всі особливості введення бізнесу і розповість, як чинити в тих ситуаціях, коли здається, що бізнес неможливо підняти на колишній рівень. Він запевняє, що навіть з найскладнішої ситуації можна вийти переможцем.

Про автора: Джек Уелч очолює компанію Jack Welch. Він заслужив вчений ступінь, обіймав керівну посаду і був призначений главою стратегічного планування компанії. Уже в немолодому віці він стає головою і виконавчим директором GE.

Джек Уэлч «Победитель»

10. Лі Куан Ю «З третього світу в перший»

Лі Куан Ю написав книгу, в якій описав, як прем’єр-міністр Сінгапуру зміг з бідної держави зробити ту, що розвивається.

Про автора: Лі Куан Ю – сінгапурський політик, перший прем’єр-міністр Республіки Сінгапур. Є творцем сінгапурського “економічного дива”. Протягом життя активно займався адвокатською діяльністю.
Ли Куан Ю «Из третьего мира в первый»
Всі перераховані вище книги – справжні помічники для підприємців. Їх обов’язково варто прочитати, до того ж вони дуже легкі для сприйняття і розуміння.