Заблуждения о бесплатном создании сайта

Кожен день інтернет поповнюється новими сайтами, які створюють як професіонали, так і звичайні користувачі.

Плануєте створити сайт безкоштовно? Ви повинні чітко розуміти скільки труднощів може виникнути на шляху до цієї мети. Створити сайт з нуля не так вже й просто, як може здатися на перший погляд. Ви можете потрапити в одну з пасток, які приведуть до втрати часу, сил і можливостей.

Але не треба засмучуватися передчасно – якщо впевнено і грамотно слідувати цій меті, то до неї можна прийти непомітно.

Створення сайту безкоштовно – міф чи реальність?

1 міф: Створити сайт безкоштовно – легко!

Створення будь-якого інтернет-ресурсу – це клопіткий і непростий процес. Зовсім не такий, як багато про нього розповідають. Якщо в Ваших планах створення сайту безкоштовно для себе і невеликої цільової аудиторії, то цей процес не забере занадто багато сил, в той час як для створення більш серйозного сайту без професійних навичок і вмінь просто не обійтися.

2 міф: Створити сайт нереально без допомоги професіоналів

Дійсно, створити конкурентоспроможний інтернет-ресурс без досвідчених фахівців дуже проблематично. Людина, яка поняття не має про головні особливості розробки повноцінного сайту, в результаті витратить купу часу, нервів і сил, але так і не зможе отримати хороший результат. Якщо Вам відомі деякі ази про розробку інтернет-майданчиків, то спробувати створити їх можна, але краще не переоцінювати свої можливості. Звідси висновок: створити особистий сайт – можна, але чи готові Ви підійти до цього процесу з максимальною відповідальністю і вивчити спеціальну літературу?

3 міф: Створення особистого сайту передбачає вивчення CSS, HTML і PHP

Швидше і легше розібратися в кодах і процесі створення інтернет-майданчику допоможе знання хоча б однієї мови програмування. Але в цьому випадку зовсім не важливо, чи є Ви фахівцем чи ні, в ідеалі потрібно знати хоча б основних тегів. Знайти їх досить просто і на допомогу прийдуть онлайн-підручники.

4 міф: Можна копіювати тексти з інших порталів і про це ніхто не дізнається

Якщо і Ви так вважаєте, то дуже помиляєтеся! Напевно Вам відомо, що повноцінний сайт повинен бути оснащений великою кількістю текстового контенту. Але далеко не всі новачки вибирають варіант написання унікальних статей і вважають за краще їх копіювати з чужих сайтів – цього робити ні в якому разі не можна! Справа в тому, що пошукова машина працює дуже грамотно і ретельно відсіває ті портали, які містять скопійований текстовий матеріал. У підсумку на Ваш інтернет-портал пошуковики можуть накласти бан і він не буде відображатися в пошуку, а значить, і користувачі не зможуть його знайти.

5 міф: Обов’язково потрібно вибрати тематику сайту, в якій ви добре розбираєтеся

Якщо Ви плануєте створити сайт самостійно, то краще підібрати ту тематику інтернет-проекту, в якій Ви добре розбираєтеся. Так Вам буде набагато легше і цікавіше з ним працювати. Ну а насправді, завдяки інтернету будь-яку тематику можна вивчити, було б бажання.

6 міф: Створити сайт – це довго!

Ще одна помилкова думка. На сьогоднішній день можна знайти різні конструктори сайтів з цілими бібліотеками готових шаблонів. Навіть людина без досвіду створення сайтів зможе швидко розібратися, і вже протягом дня запустити свій сайт. Звичайно, будьте готові до того, що функції такого сайту будуть обмежені, тому для великих проектів такий підхід краще не використовувати.

Для чого може підійти сайт на конструкторі? Для некомерційного інформаційного ресурсу, для блогу. Якщо Ви збираєтеся заробляти гроші і створюєте сайт для бізнесу – не рекомендуємо Вам йти таким “швидким” шляхом.

7 міф: Коли вже сайт створений, про нього можна не хвилюватися

На жаль, так думають багато новачків. Щоб сайт розвивався і швидше виходив на новий рівень, приносячи Вам дохід, потрібно його постійно вдосконалювати, поповнювати новим контентом, проводити систематичний аудит і т.п.

8 міф: Дешевий сайт не принесе прибуток

Частка правди в цьому твердженні, звичайно, присутня. Однак спочатку потрібно розібратися, що для Вас є показником ефективності. Наприклад: стрімка розкрутка, хороша конверсія, зручність обслуговування і т.п. Точно відомо, що сайт, який має кілька сторінок без дизайну і системи управління, точно не стане ефективним.

Прибуток приносить не кількість вкладених в сайт грошей. Прибуток приносить клієнт, якому на сайті зручно, приємно, зрозуміло. Має значення зовнішній вигляд, зручність навігації, швидкість завантаження, якісний контент. Відповідно, чим більше ваш ресурс, тим важливіша якість його програмної основи. Тобто якраз та невидима, дорога частина розробки, на якій хочеться заощадити. На жаль, наслідки такої економії проявлять себе з часом, коли Ваш сайт почне рости і розвиватися.

9 міф: Для сайту головне привабливий і яскравий дизайн

Зовсім ні! Гарний дизайн – це лише мала частина успіху, до того ж його можна в будь-який момент поміняти. Дизайн вже давно не про красу, і тим більше “яскравість”. Сьогодні дизайн – про користувацький досвід взаємодії з вашим сайтом, який вже включає розуміння, навіщо користувач прийшов, що буде шукати і як він думає. Часто сайт з простим непомітним дизайном, але при цьому дуже зручний і зрозумілий, матиме більше успіху, ніж химерний яскравий сайт абсолютно не зручний для використання.

Корисні поради для тих, хто хоче створити сайт безкоштовно

 • ⇒ Боятися конкуренції не варто, інакше Ви нічого не досягнете.
 • ⇒ Заздалегідь продумайте структуру сайту: які будуть розділи, звідки, куди можна буде потрапити.

Совет 1 для тех, кто хочет создать сайт бесплатно

 • ⇒ Думайте не тільки про технічну сторону, але і про те, як мислить користувач, потрапляючи на ваш сайт, що шукає і чим цікавиться, на що буде відволікатися і як довести його до мети.
 • ⇒ Не беріться створювати складний сайт або великий інтернет-магазин без допомоги фахівців. Ви ризикуєте втратити час і гроші.
 • ⇒ Постарайтеся зробити сайт оригінальним, цікавим і корисним для своїх користувачів.
 • ⇒ Не можна копіювати чужі тексти! Довірте процес написання авторських унікальних текстів професійним копірайтерам.

Совет для тех, кто хочет создать сайт бесплатно 3

 • ⇒ Обов’язково попросіть знайомих скористатися сайтом і оцінити його зручність.

Совет для тех, кто хочет создать сайт бесплатно 4

 • ⇒ Створення сайту – це лише половина успіху. Щоб він виходив на новий рівень, буде потрібно постійне якісне обслуговування. Тому заздалегідь заручіться підтримкою знайомих, які розбираються в розробці сайтів і в разі потреби зможуть надати допомогу.
 • ⇒ Завжди думайте в першу чергу про потреби та інтереси користувача сайту, прагніть зробити його щасливим, і тільки тоді він відповість Вам покупками, активністю і лояльністю.

Совет для тех, кто хочет создать сайт бесплатно 5

Якщо Ви вирішили створити інтернет-портал самостійно, то перш ніж приступати до процесу потрібно відповісти на деякі питання:

 • ● Для чого Вам потрібен сайт?
 • ● Які вигоди Вы переслідуєте?
 • ● Чи готові Ви приділити час вивченню нової інформації?
 • ● Яка тематика сайту Вам найбільш близька?
 • ● Чи готові Вы приділити достаню кількість часу створенню сайту?

Чесно відповівши на ці питання, Ви зможете відразу вирішити для себе, чи вийде у Вас досягти своєї мети або краще перекласти процес створення сайту на плечі грамотних фахівців.